Skip navigationen

Kommunalbestyrelsen

Kommunalbestyrelsens medlemmer og deres kontaktoplysninger.

  • Eik Dahl Bidstrup (V)

    Borgmester
    Engstien 2a
    2791 Dragør
    Tlf. 30 10 10 78
    E-mail eikb@dragoer.dk
  • Helle Barth (V)

    D. B. Dirchsens Alle 46
    2791 Dragør
    Tlf. 40 14 60 88
    E-mail helleb@dragoer.dk
  • Kim Dupont (V)

    Rybakkevej 21
    2791 Dragør
    Tlf. 23 34 29 89
    E-mail kimd@dragoer.dk
  • Allan Holst (A)

    1. viceborgmester
    Søvej 82
    2791 Dragør
    Tlf. 22 80 00 83
    E-mail alho@dragoer.dk
  • Lisbeth Dam Larsen (A)

    Batterivej 7
    2791 Dragør
    Tlf. 23 37 81 59
    E-mail lisbethla@dragoer.dk
  • Nicolaj Bertel Riber (A)

    Krudttårnsvej 121, 2. tv.
    2791 Dragør
    Tlf. 23 35 24 65
    E-mail nicolajr@dragoer.dk
  • Morten Dreyer (O)

    Ålegårdsvænget 27
    2791 Dragør
    Tlf. 28 72 73 94
    E-mail mortend@dragoer.dk
  • Anne Funk (O)

    Mågevænget 40
    2791 Dragør
    Tlf. 23 60 41 78
    E-mail annef@dragoer.dk
  • Kenneth Gøtterup (C)

    Aghtsvej 14
    2791 Dragør
    Tlf. 30 10 10 82
    E-mail kennethg@dragoer.dk
  • Katrine Tholstrup (C)

    Møllegade 10C, 2. th.
    2791 Dragør
    Tlf. 23 37 46 41
    E-mail katrinet@dragoer.dk
  • Martin Wood Pedersen (C)

    Grusbakken 21
    2791 Dragør
    Tlf. 23 30 62 91
    E-mail martinpe@dragoer.dk
  • Peter Læssøe (T)

    2. viceborgmester
    Strandjægervej 14
    2791 Dragør
    Tlf. 21 67 45 10
    E-mail peterl@dragoer.dk
  • Annette Nyvang (T)

    Nordre Tangvej 10
    2791 Dragør
    Tlf. 28 25 92 82
    E-mail annetteny@dragoer.dk
  • Ebbe Kyrø (T)

    Søndre Strandvej 133
    2791 Dragør
    Tlf. 40 11 59 05
    E-mail ebbek@dragoer.dk
  • Ann Harnek (T)

    Hovedgaden 17A
    2791 Dragør
    Tlf. 26 28 60 22
    E-mail annh@dragoer.dk

Liste A: Socialdemokraterne
Liste C: Det Konservative Folkeparti
Liste O: Dansk Folkeparti
Liste T: Tværpolitisk liste
Liste V: Venstre, Danmarks Liberale Parti

Kontakt

Borgmestersekretariat, IT og Personale

Telefon: 32 89 01 06, 32 89 01 16 eller 32 89 01 19

Du kan også sende en mail til Borgmestersekretariat, IT og Personale
dragoer@dragoer.dk