Skip navigationen

Kommunalbestyrelsen

Kommunalbestyrelsens medlemmer og deres kontaktoplysninger.

  • Eik Dahl Bidstrup (V)

    Borgmester
    Engstien 2a
    2791 Dragør
    Tlf. 30 10 10 78
    E-mail eikb@dragoer.dk
  • Helle Barth (V)

    D. B. Dirchsens Alle 46
    2791 Dragør
    Tlf. 40 14 60 88
    E-mail helleb@dragoer.dk
  • Allan Holst (A)

    1. viceborgmester
    Søvej 82
    2791 Dragør
    Tlf. 22 80 00 83
    E-mail alho@dragoer.dk
  • Ole K. Svendsen (A)

    Nordre Kinkelgade 17L
    2791 Dragør
    Tlf. 20 29 95 73
    E-mail oles@dragoer.dk
  • Ole H. Hansen (A)

    Strandjægervej 114
    2791 Dragør
    Tlf. 30 10 10 86
    E-mail oleh@dragoer.dk
  • Morten Dreyer (O)

    Ålegårdsvænget 27
    2791 Dragør
    Tlf. 28 72 73 94
    E-mail mortend@dragoer.dk
  • Birger Larsen (O)

    Duevænget 8
    2791 Dragør
    Tlf. 20 73 83 14
    E-mail birgerl@dragoer.dk
  • Asger Larsen (I)

    Stubvænget 3
    2791 Dragør
    Tlf. 20 44 83 29
    E-mail asgerl@dragoer.dk
  • Kenneth Gøtterup (C)

    Aghtsvej 14
    2791 Dragør
    Tlf. 30 10 10 82
    E-mail kennethg@dragoer.dk
  • Jerrik Walløe (C)

    Stenbakken 3
    2791 Dragør
    Tlf. 24 92 92 56
    E-mail jerrikw@dragoer.dk
  • Peter Læssøe (T)

    2. viceborgmester
    Strandjægervej 14
    2791 Dragør
    Tlf. 21 67 45 10
    E-mail peterl@dragoer.dk
  • Annette Nyvang (T)

    Nordre Tangvej 10
    2791 Dragør
    Tlf. 28 25 92 82
    E-mail annetteny@dragoer.dk
  • Ebbe Kyrø (T)

    Søndre Strandvej 133
    2791 Dragør
    Tlf. 40 11 59 05
    E-mail ebbek@dragoer.dk
  • Jens Passarge (T)

    Thimandsvænget 27
    2791 Dragør
    Tlf. 27 19 83 23
    E-mail jensp@dragoer.dk
  • Svend Mathiasen (T)

    D. B. Dirchsens Alle 35
    2791 Dragør
    Tlf. 21 48 40 73
    E-mail svendm@dragoer.dk

Liste A: Socialdemokraterne
Liste C: Det Konservative Folkeparti
Liste I: Liberal Alliance
Liste O: Dansk Folkeparti
Liste T: Tværpolitisk liste
Liste V: Venstre, Danmarks Liberale Parti

Kontakt

Borgmestersekretariat, IT og Personale

Telefon: 32 89 01 06, 32 89 01 16 eller 32 89 01 19

Du kan også sende en mail til Borgmestersekretariat, IT og Personale
dragoer@dragoer.dk